Wszystko co powinieneś wiedzieć o kursie rachunkowości

przez:DamianData:2023-04-27
Wszystko co powinieneś wiedzieć o kursie rachunkowości

Coraz więcej firm decyduje się na to, aby prowadzenie rachunkowości zlecić na zewnątrz. Zapotrzebowanie na dobrych księgowych jest wysokie, żeby jednak skutecznie odnaleźć się w tym zawodzie, trzeba najpierw skończyć odpowiedni kurs. Takie kompetencje przydadzą się również osobom szukającym zatrudnienia na stałe.

Kursy dla początkujących

Kurs Księgowości Polbi to idealne rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają swoją karierę w nowym zawodzie. Podczas kursu uczestnicy zdobywają obszerną wiedzę z zakresu rachunkowości, poznają przepisy prawa podatkowego, uczą się obsługi najpopularniejszych programów rachunkowych, jak Symfonia FK. Dzięki nabytym kwalifikacjom, kursanci kursów księgowości mogą ubiegać się o posadę specjalisty do spraw rachunkowości.

Kursy rachunkowości są prowadzone online i w czasie rzeczywistym. Liczne edycje zajęć i zróżnicowana intensywność spotkań są bardzo dużym udogodnieniem dla osób chcących szybko zdobyć nowe umiejętności. Zajęcia są w części teoretyczne, a w części praktyczne, dzięki czemu po zakończeniu szkolenia uczestnik nie potrzebuje wiele czasu by wdrożyć się w nowe obowiązki służbowe. Ostatnim etapem kursu jest egzamin, po którym absolwent otrzymuje certyfikat zawodowy.

 

Kursy dla specjalistów

Rachunkowość daje szerokie możliwości rozwoju zawodowego, więc po zdobyciu podstawowej wiedzy warto zainteresować się szkoleniami dla specjalistów. W Polbi można zdobyć również specjalistyczną wiedzę między z zakresu księgowości, prawa pracy i ZUS w tym obsługi programu Płatnik, podatków, majątku i środków trwałych czy sporządzania sprawozdań finansowych. Kursy są prowadzone online albo stacjonarnie. Szkolenia dla profesjonalistów są krótsze od kursów podstawowych, ale tak zorganizowane, by w jeden lub zaledwie kilka dni przekazać maksimum wiedzy wszystkim uczestnikom. Harmonogram zajęć umożliwia wzięcie w nich udziału także przez osoby, które pracują.

 

Czy do prowadzenia biura rachunkowego jest wymagane szkolenie?

Obecnie aby otworzyć i prowadzić biuro rachunkowe nie trzeba mieć żadnych certyfikatów, uprawnień czy licencji. Niemniej klienci zwykle zwracają uwagę na kompetencje biura i zdecydowanie preferują te, które prowadzone są przez osoby dobrze wyszkolone, po kursach. Starając się o pracę specjalisty ds. rachunkowości też ma się znacznie większe szanse na sukces, jeśli w CV znajduje się wpis o ukończonych szkoleniach zawodowych.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.