Kiedy warto zdecydować się na skorzystanie z usług doradcy finansowego?

przez:DamianData:2022-12-01
Kiedy warto zdecydować się na skorzystanie z usług doradcy finansowego?

Decyzja dotycząca różnego rodzaju inwestycji lub wzięcia kredytu często wymaga nie tylko dłuższego zastanowienia, ale także bardzo dobrej znajomości produktów oferowanych przez poszczególne instytucje finansowe. Oprócz tego niezwykle ważna okazuje się świadoma ocena swoich własnych możliwości finansowych i przewidzenia, czy w przyszłości poradzimy sobie z wysokością ustalonych rat. Ponadto nie bez znaczenia staje się poprawne wypełnienie wszystkich formalności i złożenia odpowiednich wniosków, co niekiedy stanowi większe wyzwanie, niż moglibyśmy przypuszczać. Z tego powodu coraz większym zainteresowaniem cieszą się usługi doświadczonych doradców kredytowych, którzy wyróżniają się bardzo dobrą znajomością ofert banków i niezwykle sprawnie poruszają się wokół wszystkich przepisów oraz specjalistycznego słownictwa. Dlatego warto dowiedzieć się, na czym polegają usługi doradcy kredytowego i kiedy warto się na nie zdecydować.

Kim jest godny uwagi doradca kredytowy?

Każdy wykwalifikowany doradca kredytowy wyróżnia się bardzo dobrą znajomością ofert kredytów proponowanych przez poszczególne banki oraz umiejętnością logicznej oceny możliwości finansowych swoich klientów. W praktyce oznacza to, że wizyta u doradcy nie powinna polegać jedynie na przejrzeniu różnych propozycji, ale przede wszystkim na szczegółowym wywiadzie i przedstawieniu ofert indywidualnie dopasowanych do danej osoby. Dzięki temu podczas porady możemy nie tylko zapoznać się z najkorzystniejszymi w danej chwili ofertami, ale przede wszystkim będziemy w stanie przyszłościowo pomyśleć o kredycie i upewnić się, że wysokość rat nie przekroczy naszych możliwości. Z tego powodu, wybierając godnego zaufania doradcę finansowego, warto upewnić się, że:

  • ma on dużą wiedzę potwierdzoną doświadczeniem oraz rekomendacjami wcześniejszych klientów,
  • kieruje się przede wszystkim interesami swoich klientów,
  • nie narzuca swojego zdania, a jedynie przedstawia w rzetelny sposób najmocniejsze i najsłabsze strony każdej oferty,
  • potrafi wysłuchać klienta i zadać rzeczowe pytania,
  • potrafi w przystępny sposób wyjaśnić najważniejsze zasady kredytów i poszczególny punkty umowy,
  • może pomóc z wypełnieniem wszystkich wniosków oraz z negocjacjami z wybranymi instytucjami finansowymi.

a-finance-accounting-concept-2022-11-11-18-38-48-utc.jpg

Jednym z doradców kredytowych, którzy w ostatnich latach cieszą się niesłabnącym uznaniem klientów, jest Artur Zieliński udzielający porad na terenie województwa mazowieckiego i podlaskiego. Zajmuje się on między innymi porównaniem ofert różnych banków, negocjacjami najlepszych warunków czy pomaganiem w prawidłowym wypełnieniu wszystkich niezbędnych formularzy. Co więcej, klienci decydujący się na współpracę z doradcą zyskują również szansę na szybsze uzyskanie kredytu – dzięki temu, że doradca może w rzetelny sposób ocenić nasze możliwości finansowe, nie tylko zaproponuje nam bezpieczną ofertę, ale także stanie się osobą poświadczającą o wypłacalności. Warto przy tym wspomnieć, że korzystając z usług doradcy, możemy również omówić z nim całą umowę. W efekcie nie musimy obawiać się wszelkiego rodzaju niejasności czy oprocentowania, którego nie bylibyśmy świadomi podczas podpisywania umowy.

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.